BUSINESS VISA SOLUTIONS U S A

Fakty i Mity

Mit #1 - Czy naprawdę potrzebuję setek tysięcy dolarów, żeby dostać wizę inwestycyjną?

Mitem jest to, że kwota kapitału, który trzeba posiadać i go zainwestować w USA jest bardzo duża i pozostaje poza zasięgiem większości przedsiębiorców. To po prostu nie jest prawda. Wymagana kwota nie jest olbrzymia, ale należy pamiętać, że musi być znaczna. Wysokość niezbędnego kapitału różni się oczywiście w zależności od rodzaju przedsiębiorstwa, które chce się otworzyć. W przypadku biznesu opartego na usługach będzie to mniej niż np. w przypadku franczyzy typu fast-food, gdzie będziesz musiał zainwestować miliony dolarów. Jesteśmy przekonani, że z naszą pomocą, wizę inwestycyjną można otrzymać mając na ten cel przeznaczone 145 000 USD, pamiętając jednocześnie o tym, że spora część tej kwoty zostanie wykorzystana na rozpoczęcie działalności i jej prowadzenie. Początkowym błędem wielu naszych Klientów jest jej proste przeliczanie na PLN, gdyż Twój produkt/usługa będzie sprzedawana w USD. Naszym Klientom powtarzamy zasadę: siła nabywcza 1 PLN w Polsce jest porównywalna z siłą nabywczą 1 USD w USA. Oczywiście są wyjątki. Ale generalnie oznacza to dokładnie tyle: czy zainwestowałbyś 145 tys PLN w nowy biznes, w który wierzysz, na rynku dającym Ci praktycznie nieskończone możliwości rozwoju? My w Visa 4B uważamy, że powinieneś!

Mit #2 - Czy to musi być skomplikowany i wyszukany biznes z dziesiątkami pracowników?

Rodzaj planowanej działalności może być niemalże dowolny, od biznesu technologicznego do usług i konsultingu, lub od franczyzy do istniejącego biznesu, który kupujesz. W USA nie jest niczym niezwykłym widzieć startupy z właścicielem, będącym początkowo jedynym pracownikiem. Jedynym ograniczeniem biznesowym jest rentowność przedsiębiorstwa, musisz zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy, aby nie tylko zapłacić za swoje bieżące rachunki, ale móc podnosić swój status społeczny.

Mit #3 - Czy trudno dostać się na amerykański rynek? Czy trzeba być geniuszem biznesu, żeby prowadzić rentowne przedsiębiorstwo w USA?

Jak wiesz z własnego doświadczenia bycie przedsiębiorcą to dużo ciężkiej pracy. Tak jest wszędzie, również w USA. Zbudowanie bazy klientów wymaga czasu. W USA konkurencja jest duża, choć rynek jest o wiele bardziej otwarty na nowych graczy niż w innych częściach świata. Dodatkowo większość Amerykanów chce, aby właściciele małych firm odnieśli sukces i bardzo często im pomagają wybierając ich towary i usługi. Dla inwestora i przedsiębiorcy z Polski nie jest to jednak trudny rynek – bycie konkurencyjnym mamy we krwi, nasza przedsiębiorczość, zaradność biznesowa i spryt bardzo nam w tym pomogą. W Business Visa Solutions wierzymy w Ciebie. Dasz radę!

Mit #4 - Czy rząd amerykański nadmiernie opodatkowuje przedsiębiorstwa, usługi i produkty?

Prosta odpowiedź na to pytanie brzmi NIE. Ocena zależy jednak od kilku czynników i przede wszystkim zależy od punktu odniesienia. Amerykańscy konsumenci płacą niższą stawkę podatkową za Twoje produkty i usługi. W Ameryce nie ma podatku VAT. Oznacza to, że Amerykanie mają ponad 13% dodatkowej siły nabywczej, gdyż najwyższy łączny podatek od sprzedaży (podatek najbliższy naszemu podatkowi VAT) wynosi mniej niż 10%. Natomiast usługi zazwyczaj nie mają nawet podatku od sprzedaży.
Podatek od osób prawnych to 21%. Podatek od osób fizycznych uzależniony jest od stanu w jakim się osiedlisz i wynosi średnio 14%, czyli nie jest wysoki. Nawet 1% najlepiej zarabiających osób w USA płaci średnio tylko 26% podatku.